Tündérek és boszorkányok a Bercsényiben: a Népmese napját ünnepeltük

Szeptember 26-án egész napos programmal emlékeztünk meg a Népmese napjáról. Az idei évben a tündéres és boszorkányos népmesék álltak a középpontban, ehhez a témakörhöz kapcsolódott az előzetesen meghirdetett rajz és mesemondóverseny is!

A  nyitóünnepségen Albert Zsuzsanna mesemondó – képzeletünk szárnyán-elröpített bennünket meseországba,ahol a furfangos szegény legénnyel és a gonosz boszorkánnyal is találkozhattunk.

Átadtuk a versenyek helyezettjeinek az okleveleket és a jutalmakat. Idén is megkoronáztuk a mesekirályunkat, aki egy évig viseli a Bercsényi Iskola Mesekirálya megtisztelő címet!
1. helyezett Varga Réka, 3.B – MESEKIRÁLY
2. helyezett Sass Alina 3. A
3. helyezett Szigeti Jázmin 2. B
A zsűri fantasztikus előadásáért iskolánk “nagy mesemondóját” Erdélyi Rolit 2.B KÜLÖNDÍJ-jal jutalmazta!

A rengeteg rajz közül  az alábbi tanulókat díjaztuk:

Az 1. és 2. osztályosok közül
1. helyezett Kovács Alexa 2.A
2. helyezett Boros Boglárka 1. B,
3. helyezett Payrits Lívia Kincső 2. A

3-4. osztály
1. helyezett Ihász Kevin 3.A
2. helyezett Kócs-Kovács Szófia 4.A
3. helyezett Sass Petra 4.A

A rajzokból készült kiállítás megtekinthető az aulában elhelyezett Iskola Galériában!

Délután 3 próba vár a gyerekseregre! Vendégek is érkeztek hozzánk, a Napsugár és Barátság Óvoda ovisai, akik az iskolakertben tett séta után mesemozit néztek a könyvtárban, majd bekapcsolódtak a programokba!

Az aulában Táncházban ropták egy gencsi néptáncos pár vezetésével, citera és 3 tagú zenekar húzta a talp alá valót. A  boszorkánykonyhában varázslatos kísérletek ejtették ámulatba a gyerekeket és ők is kavartak varázsitalt. A harmadik helyszínen Benedek Elek apó otthonában járhattak egy rövidfilm segítségével, majd annak tartalmát totó­kvízzel tesztelték.

A sok vidámságnak  itt a vége, fuss el véle! Aki nem hiszi, járjon utána!