Városi Játékos Sportverseny

A 80-as évek eleje óta megrendezésre kerülő „Gyere velünk, csináld velünk” utódja a Játékos sportverseny, melyen a város tíz általános iskolája indul évről évre.  A versenykiírásnak megfelelően az elődöntő két csoportban zajlik, ahol 5 – 5 iskola vesz részt, és versenyez a városi döntőbe jutásért, melyre a csoportok első 3 helyezettje jut tovább. A mi iskolánk az első csoportba került, ahonnan 2. helyen jutott a január 30-án megrendezésre kerülő városi döntőbe. Itt tíz előre megadott versenyszámban mérték össze erejüket és ügyességüket a csapatok. Az idei évben a Bercsényi, Derkovits, Gothard, Neumann, Paragvári és Zrínyi általános iskolák vívták ki a jogot a részvételre. A döntő a Nyugat magyarországi Egyetem sportcsarnokában zajlott népes szurkolósereg és a médiák jelenlétében. Csapatunk szoros küzdelemben a hetedik feladatig a második helyen állt, de a véghajrában a Zrínyi iskola csapatának sikerült megelőzni bennünket.

Játékos-csapat-2013

A gyerekek szívvel-lélekkel küzdöttek egész verseny alatt, ami meghozta gyümölcsét, hisz a tavalyi 6. hely után sikerült a 3. helyen végeznünk a két sporttagozatos iskola mögött, ami igen figyelemreméltó teljesítmény. Versenyzőink hosszú évek után ismét dobogóra állhattak és érmet vihettek haza, amivel nagy örömet szereztek mindnyájunknak. Ez a szép eredmény is bizonyítja, hogy a tudatosan megújított oktató munkánk a sport területén egyre több sikert hoz, kezd beérni a munka többek közt az atlétika, labdarúgás, kosárlabda, röplabda, asztalitenisz, sakk és darts területén is.