Versekkel hangolódtunk a karácsonyi ünnepekre: vendégünk volt Csider Sándor

Kedden reggel az iskolai könyvtárban felső tagozatos diákjaink egy csoportja Csider Sándor tanár úr rendhagyó irodalomóráján vehetett részt, aki csaknem negyven éven át tanított a Berzsenyi Dániel Főiskolán, majd a Savaria Egyetemi Központban. Népművelő, művelődésszervező, könyvtáros, tanító szakos hallgatók hivatásra nevelésében tevékenykedett. Csider tanár úr legkedvesebb tantárgya a közösségfejlesztés, az ünnepelmélet és a drámapedagógia volt. Egész életében arra törekedett, és törekszik ma is, hogy a kultúra, a tudomány és a művészetek segítségével jobbá tegye az emberek életét, javítsa a kisebb-nagyobb közösségek életminőségét. Gondolatait – főleg nyugdíjazását követően – novellákban, versekben fogalmazza  meg. Karácsony éjjelén című frissen megjelent kötetéből olvasott fel verseket és beszélgetett tanulóinkkal az ünnepvárásról, szeretetről, boldogságról, családról. E kora reggeli órában angyal szállt át felettünk….

Kovács Katalin könyvtáros