Bercsényi & H-Multimédia Regionális Informatikia Verseny

DSC_0037

Elvárásaink ezek voltak a plakáttal kapcsolatban:

• Egy csapat 2 plakátot készítsen, egyéni munkákat kérünk, tanulónként 1-1-et, A4-es méretben.
  • Tetszőleges grafikai programmal készíthető.
  • A plakáton szerepelnie kell: a „Bercsényi & H-Multimédia Nemzetközi Regionális Informatika Verseny 2016” feliratnak és a mellékelt szponzor bannernek.
  • A grafikai tartalom kiemelten utaljon a verseny informatikai jellegére.
  • Nagy hangsúlyt kapjon  a vetélkedő nemzetközi és regionális jellege is (Győr-Moson-Sopron megye, Somogy megye, Vas megye és Zala megye illetve Ausztriából Burgenland képviselteti magát)!
  • További értékelési szempontok: ötletesség, eredetiség, látvány.

A díjazott plakátok a következők voltak:

Közönségdíj: Kovács Kristóf – Celldömölk Alsósági tagiskola

celldomolk_alsosagi_tagiskola_kovacs_kristof

1. helyezett: Lencse Virág – Oladi Általános Iskola

Lencse Virág Olad

1. helyezett: Horváth Marcell – Oladi Általános Iskola

Olad Horváth Marcell

1. helyezett: Németh Barna – Celldömölki Városi Általános Iskola

celldomolk_alsosagi_tagiskola_nemeth_barna

1. helyezett: Kalmár Kevin – Szentgotthárd és Térsége, Wörösmarty MIhály Gimnázium tagiskola

Vörösmarty_Szentgotthárd_Kalamár Kevin

1. helyezett: Sótér Anna – Szentgotthárd és Térsége Wörösmarty MIhály Gimnázium tagiskola

Vörösmarty_Szentgotthárd_Sótér Anna

1. helyezett: Őri Ákos – Szombathelyi Dési Huber Általános Iskola

Névtelen

A megnyitó ünnepség után a gyakorlati feladatok megoldásával kezdődött a vetélkedő. A 7-8. osztályos, két fős csapatok tagjai a szövegszerkesztési, táblázatkezelési és prezentációs feladatokat együtt készíthették el 90 perc alatt.

DSC_0056

A nehéz feladatok és a rövid határidő igen nagy kihívás elé állította a versenyzőket, akik teljes erőbedobással oldották meg az összetett problémákat. A 34 kérdéses elméleti tesztet már külön-külön oldották meg a csapatok tagjai. Az itt szerzett pontszámokhoz adtuk hozzá a gyakorlati megmérettetés után kapott pontokat, így alakult ki a csapatok összpontszáma.

_DSC7244

A versenyzőket felkészítő tanárok a vetélkedő ideje alatt a plakátverseny szavazását követően szakmai fórumot tartottak.

Amíg iskolánk tanárai javították a feladatokat, addig a résztvevőknek egy kis állófogadással kedveskedtünk.

DSC_0113

Végül kezdetét vette a nagy izgalommal várt ünnepi eredményhirdetés. Senki sem ment haza valamilyen díj vagy ajándék nélkül.

A verseny végeredmény itt tekinthető meg:

sor

(A 10. helynél hátrébb végző csapatokat nem hirdetjük ki!)

A harmadik helyezett csapat:

DSC_0217

A második helyezett csapat:

DSC_0218

Végül a regionális verseny győztesei:

DSC_0219

Gratulálunk a győzteseknek! Reméljük, hogy mindenki jól érezte magát hagyományos informatika vetélkedőnkön.  Jövőre találkozunk ugyanitt!

Végül szeretnénk köszönetet mondani szponzorainknak, akiknek a támogatása nélkül nem jött volna létre ez a verseny:

logo

Idén 10. alkalommal rendezzük meg hagyományos informatika versenyünket. Ezt a meghívót küldtük ki az évek óta visszajáró  iskoláknak:

meghívó

Ezeknek az iskoláknak a versenyzői mérik össze tudásukat iskolánkban május 12-én:

csapatok

Szponzorainknak köszönhetően minden versenyző értékes jutalmakat vihet majd haza.

szponzorlogók2016

A versenyzőknek előzetes feladatként a verseny plakátját kell megtervezniük. A legjobb 3 mű alkotója értékes különdíjban részesül.

előzetes

A csapatokat 12 órától fogadjuk az iskolánk aulájában, ahol először egy gyors regisztráció vár a versenyzőkre, majd frissítővel és egy kis rágcsálnivalóval vendégeljük meg őket a verseny kezdetéig.program

Minden vélemény számít!