Víz Világnapi vetélkedő

A szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola  természettudományos munkaközössége a 2008/2009-es tanévben újból megrendezte a Víz Világnapja alkalmából a „Tiszta vizet a pohárba!” elnevezésű, iskolák közötti vetélkedőjét.

A vetélkedőre 2009. március 26-án került sor.

A versenyre meghívott iskolák 3 fős csapatai a vízzel kapcsolatos földrajzi, fizikai, kémiai, biológiai, valamint környezetvédelmi-vízvédelmi ismereteikről tettek tanúbizonyságot.

A vetélkedő célja a jó hangulatú versengés mellett annak tudatosítása a diákokban, hogy a természet egy és oszthatatlan, ennek egyik létfontosságú anyagát, a vizet csupán a természettudományos tantárgyak vizsgálják más-más szempontból.

A vetélkedőre nyolc szombathelyi és város környéki iskola nevezett.

Szponzoraink a Nyugat-Dunántúli Környezetvédelmi-és Vízügyi Igazgatóság és a MOZAIK Kiadó voltak.

A zsűri munkáját elnökként Pék Tibor vízügyi mérnök irányította.

A versengést végül, akárcsak tavaly, a vépi Hatos Ferenc Általános Iskola csapata nyerte, megelőzve a második helyezett vasszécsenyi Ambrózy-Migazzi István Általános Iskola trióját és a harmadik helyezett Torony csapatát.

Az első három helyezett csapat felkészítő tanárukkal együtt május végén a Kis-Balatonhoz tervezett jutalomkiránduláson vehet részt, amelyet a Nyugat-Dunántúli Környezetvédelmi-és Vízügyi Igazgatóság ajánlott fel a legjobbaknak. Valamennyi versenyző részesült a támogatók ajándékaiban: például értékes szakkönyvekben, Kis-Balaton-DVD-kben, naplókban.