WWF nap

A Bercsényi Miklós Általános Iskola „Együtt a klímaváltozás ellen” címmel témanapot tartott.
Meghívásunkra iskolánkba érkezett a WWF munkacsoportja, hogy a téma feldolgozásában segítségünkre legyen.
Már a pandamacival és jegesmedvével díszített autó is felkeltette a gyerekek érdeklődését. Tíz órakor kezdetét vette a program.

A nap folyamán diákjaink találkoztak a „Kapcsold k(I)” nevű zöld manóval. Beszélgettek a klímaváltozás lényegéről, okairól, az élővilágra gyakorolt hatásairól.

Interaktív makett segítségével megtapasztalhatták, hogy hol lehet energiával takarékoskodni egy házban.

A maguk által generált elektromos árammal képzeletben működésbe hozhattak fogyasztókat. A legtöbb energiát használó hajszárítót és a számítógépet senkinek sem sikerült bekapcsolni.

Vendégeink különböző kiadványokkal, szóróanyaggal hívták fel a gyerekek és rajtuk keresztül szüleik figyelmét is a téma fontosságára.

Ezen a napon játszva tanultunk, és ezután jobban figyelünk arra, hogy ne pazaroljuk az energiát.