„Zöld Manó” városi környezetismereti verseny kicsiknek

A Bercsényi Miklós Általános Iskola, hagyományosan megrendezte a „Zöld Manó” elnevezésű városi környezetismereti versenyt az első és másodikos kisdiákok számára.

A város tíz iskolájából érkeztek a versenyző gyerekek és kísérőik.

A szervezők érdekes és játékos feladatokat készítettek elő. Minden feladatnál Zöld Manó társai, segítői lehettek a gyerekek. Az év madaráról, a széncinegéről érdekes tudnivalókat hallhattak, jól megfigyelhették a képét, gyönyörködhettek szép hangjában is. No persze az ehhez kapcsolódó feladat sem maradt el.

A verseny nem kis izgalommal, de oldott és jó hangulatban zajlott. Minden kisgyermek kapott emléklapot, újra papír füzetet és natúr ceruzát, valamint egy Manó-zsákot, melyet a szervezők maguk készítettek.

A legügyesebbek: I. a Neumann iskola csapata, II. a Reguly csapata, III. a Zrínyi iskola csapata.

Ők oklevelet és értékes könyv ajándékokat is kaptak.

A verseny végén mindenkit vendégül láttak a szervezők.

Egy gyors közvélemény kutatás alapján, nagyon jól érezték magukat a gyerekek.

Tehát a verseny elérte célját. Hisszük és valljuk, hogy „Nem lehet elég korán kezdeni”.